تبلیغات
مقالات - خلاصه ای از نظریه شخصیت زیگموند فروید

مقالات

دانلود پاور پوینت های زیبا مسائل زناشویی دانلود پاور پوینت های زیبا مسائل زوجهای جوان حل مسائل جنسی ازدواج سالم كودكان مقالات زن

یکشنبه 22 اسفند 1389

خلاصه ای از نظریه شخصیت زیگموند فروید

نویسنده: رضا   


فرهنگی و هنری

 مسائل زناشویی  روان شناسی   تغذیه وبهداشت  پزشکی  اینترنت وكامپیوتر

مقالات تاریخی

 گنجینه سخن بزرگان مقالات اجتماعی  مقالات سیاسی دانلود پاورپوینت

اخبار جدید

فیلم سینمایی "جدایی نادر از سیمین" به کارگردانی اصغر فرهادی برنده سه جایزه جشنواره فیلم برلین شد.

ازدواج خواهرزاده احمدی نژاد با دختر تاجر ترک + عکس

عکس جوانی پوتین ،احمدی نژاد،سارکوزی،مرکل و اوباما

عکس جالب از جشن تولد علی کریمی روز ۱۸ آبان

پایان دنیا در سال ۲۰۱۲ ؟!

خبرنگاركیهان متهم به باج خواهی و سواستفاده شد
فارس:برقراری آرامش درمشهد با حضور ناجا

قذافی هم فراری شد،برادرچاوز پناهش داد؟

فردوسی پور عامل شکست ما مقابل ملوان است !

کرش مشاور تیم ملی !

دستگیری بازیگر فیلم ده نمكی در 25 بهمن

حملات سیاسی به حاتمی‌کیا و گشت ارشاد در برج میلاد

تلاش برای حضور جعفر پناهی در جشنواره برلین


خلاصه ای از نظریه شخصیت زیگموند فروید

برای آشنایی با مفهوم مكانیسمهای دفاعی ابتدا بطور اجمالی به نظریه زیگموند فروید در زمینه شخصیت و ساختار روان انسان میپردازیم.

فروید شخصیت هر فرد را به 3 بخش تقسیم بندی میكند:

1- نهاد و یا او(ID): در برگیرنده تمام اجزاء شخصیتی موروثی از جمله غرایز و تكانه های ابتدایی میباشد. كاركرد نهاد  مبتنی بر "اصل لذت" بوده و كامرواسازی و ارضای فوری را می طلبد. نهاد خواهان تامین آنی نیازها وسائق های زیستی چون میل جنسی و رفع گرسنگی میباشد. این بخش از شخصیت خودخواه، غیر منطقی، احساساتی و لذت جو بوده و نسبت به نیازها و خواسته های دیگران و همچنین واقعیات  بی اعتناست. دوری از درد و تنش و به حداكثر رساندن لذت و كامروایی از خصوصیات نهاد است. نهاد تابع هیچ ضابطه ای نیست. نهاد را میتوان نفس اماره خواند.

2- خود و یا من(EGO) : خود وظیفه محدود سازی و كنترل نهاد را بعهده دارد. خود برخلاف نهاد، به واقعیت واقف بوده و از "اصل واقعیت" پیروی میكند. "خود" ارضای آنی غرایز را تا زمانی كه شرایط مساعد در جهان بیرون و واقعی فراهم آید، به تاخیر می اندازد. نهاد به مثابه یك اسب و "خود" راكب آن است. با اینكه نیروی اسب به مراتب بیشتر از سوار كار است اما سواركار قادر است به كمك افسار، اسب را مهار و كنترل كرده و به مسیر دلخواه خود هدایت كند. اما همیشه اینطور نیست چراكه برخی اوقات اسب سركش بر راكب خود چیره میگردد. این بخش از شخصیت منطقی و واقع گرا است. وظیفه دیگر "خود" تعادل برقرار كردن میان نهاد و فرا خود است. از آنجایی كه نهاد و فرا خود پیوسته در تعارض و كشمكش بسر می برند، خود میكوشد با لحاظ شرایط و محدودیتهای محیط و واقعیات میان این دو  میانجیگری كرده و مصالحه ایجاد كند. به نحوی كه ضمن لحاظ كردن واقعیت جهان خارج، هم تكانه های نهاد ارضا شود و هم شخیت اخلاقی فراخود آزرده نگردد. و در نهایت حداكثر برخورداری نهاد از لذت و اجتناب از مجازات واحساس گناه برخاسته از فراخود فراهم گردد.

3- فراخود و یا فرامن(SUPER-EGO): فراخود معرف تمام ارزشها، اخلاقیات، قوانین و هنجارهای تعیین شده از سوی جامعه و یا والدین میباشد. این همان "وجدان" فرد است كه وظیفه داوری میان رفتار و كردار شایسته و ناشایست،خوب وبد، و ارزشگذاری و ارزیابی آنها را عهده دار است. فراخود بر مبنای "اصل اخلاقی" و "اصل پاداش و تنبیه" شكل میگیرد. فراخود در تقابل نهاد قرار داشته و اصولا وظیفه فراخود كنترل تكانه های شهوانی، خودخواهانه و لجام گسیخته نهاد، بویژه آنهایی كه از سوی جامعه منع شده اند، میباشد. مثل روابط جنسی و خشونت. كاركرد دیگر فراخود ترغیب "خود" به روی آوری به اهداف اخلاقی و متعالی، عوض اهداف واقع گرایانه، و همچنین كامل شدن و به كمال رسیدن فرد، میباشد. فراخود شامل دو زیر مجموعه است. یكی "وجدان"(CONSCIENCE) كه در برگیرنده رفتارها و اعمال نكوهش شده و مشمول تنبیه (رفتارهای ناپسند) است و دیگری خود آرمانی(EGO-IDEAL) كه دربرگیرنده رفتارها و اعمال ستوده و تحسین شده از سوی جامعه (رفتارهای پسندیده) میباشد. وجدان اثر منفی خود را به شكل احساس گناه و یا احساس خجالت وشرم متجلی میسازد. خودآرمانی نیز خود را بصورت غرور و سربلندی. وجدان تنبیه گر درونی و صاحبان قدرت تنبیه كنندگان خارجی هستند. فراخود بسیار سختگیر وكمالگرا میباشد.

نكته: نیروی نهاد به مراتب بیشتر از خود و فراخود است و خود و فراخود در حقیقت انرژی خود را از آن تامین میكنند. خود و فراخود از نهاد منشعب میگردند.

نكته:فراخود جای ارضای نیازهای نهاد سعی میكند آنها را صرفا سركوب كرده و به ناخودآگاه انتقال دهد.

نكته: به باور فروید نهاد از دو غریزه عمده بنام اروس (غریزه زندگی)(EROS) كه شور وسائق زندگی است و تاناتوس(غریزه مرگ) (THANATOS) كه شور وسائق مرگ است وغرایز تشكیل یافته است. میل جنسی مهمترین جزء اروس و خشونت مهمترین جزء تاناتوس است.

نكته: خود و یا من در كانون 3 نیروی توانمند واقع است: واقعیت، جامعه= فراخود و بیولوژی= نهاد.و میبایست به عنوان مدیر اجرایی با هر 3 آنها كنار بیاید.

تقسیم بندی روان وسطح هشیاری انسان

1- خودآگاه و یا هشیار(CONSCIOUS): محتوای آن در برگیرنده تمام احساسات، افكار، ادراكات وآرزوهایی كه ما (در زمان حال) از آنها آگاهی  داریم (آگاهی در افكار جاری). (10 درصد روان)

2- نیمه خودآگاه و یا نیمه هشیار(SUBCONSCIOUS): در برگیرنده اطلاعات اندوخته شده و یا همان حافظه (سهل الوصول)  و خاطرات ما میباشد كه با كمی تلاش میتوانیم به محتویات آن دسترسی پیدا كنیم. (10 تا 15 درصد روان)

3- ناخودآگاه و یا ناهشیار(UNCONSCIOUS): به منزله انباریست برای احساسات، عقاید، خواسته ها، امیال، خاطرات، آرزوها، رویاها، خیال پردازیهاو ترسهایی كه به واسطه دردناك بودن، آزاردهنده بودن، اضطراب آور بودن، آسیب زا بودن، تعارض آمیز بودن، ناپسند بودن و یا شرم آور بودن سركوب و واپس زده شده اند. مثل آرزوهای نامعقول، انگیزه های خشونت بار، امیال غیر اخلاقی، نیازهای خودخواهانه، امیال جنسی ناپسند، تجارب شرم آور وغیره. دسترسی مستقیم به محتویات ضمیر ناخودآگاه امكان پذیر نیست. اما ناخودآگاه ما هیچگاه محو نمیگردد و همواره در تعامل با خوداگاه بسر برده و تاثیر ونفوذ خود را بطور مستمر بروی اعمال و رفتار ما در خودآگاه اعمال  میكند. به باور فروید بهترین راه دستیابی به ناخوداگاه تحلیل رویاهای فرد است. ناخوداگاه مسئول اغلب رفتارهای ما میباشد.(75 تا 80 درصد روان)

4- غیر خودآگاه(NONCONSCIOUS): ه رچیزی كه ما از آن آگاهی نداریم، تجربه نكرده ایم ، با شخصیت ما یكپارچه نگردیده است و در هیچ كدام از سطوح روان ما جای ندارد.

فروید روان آدمی را به یك كوه یخ تشبیه میكند كه در آن تنها خودآگاه قابل مشاهده و در دسترس است و بخش عمده آن در زیر سطح آب واقع است، یعنی نیمه هشیار و ناهشیار ما.

 

 

 

 

 نكته:
نهاد كاملا در سطح ناخودآگاه واقع است-خود عمدتا در سطوح نیمه خودآگاه و خودآگاه و اندكی در ناخودآگاه حضور دارد-فراخود در هر سه سطح نیمه خودآگاه، خودآگاه وناخودآگاه  میتواند حضور داشته باشد.

مكانیسمهای دفاعی:

خود برای رهایی از اضطراب ناشی از عدم تامین نیازهای نهاد، كه  برآورده سازی آنها مجازات و تنبیه از سوی جامعه و وجدان را بدنبال دارد، به یك سری مكانیسمهای دفاعی متوسل میگردد. خصوصیات مشترك تمام این مكانیسمهای دفاعی شامل:

1- اغلب اوقات بطور ناخوداگاه اعمال میگردند.

2- معمولا با تحریف، انكار و تبدیل واقعیت توام بوده و موجب خود فریبی میگردند.

كاركردهای مكانیسمهای دفاعی شامل:

3- محافظت از خود و ذهن خودآگاه و همچنین كاهش اضطراب، رنجش، درد، خشم، اندوه، سرخوردگی واسترس میباشد.

4- آنها كمك به سازگاری و تطابق بهتر با شرایط و محیط پیرامون است. كنار آمدن با واقعیت.

5- دور نگهداشتن سائق های نهاد از هوشیاری و حفظ آنها در ناخودآگاه.

6- محافظت خود انگاره از خجالتزدگی و احساس گناه نزد دیگران.حفظ آبرو، اعتماد بنفس و عزت نفس نزد دیگران.

انواع اضطراب

1- اضطراب واقعی(REALITY ANXIETY): ابتدایی ترین شكل اضطراب بوده و ریشه در واقعیت دارد. مثل ترس از سگ و یا ترس از تصادف قریب الوقوع و یا افتادن از نردبان.

2- اضطراب روان رنجوری ویا نوروتیك(NEUROTIC ANXIETY):اضطرابهای برخاسته از ترسهای ناخوداگاه و چیرگی تكانه های نهاد بر شما(خود).نوعی اضطراب اخلاقی است كه ترس از پیامدهای ابراز تكانه های نهاد پیشتر سركوب شده ویا تنبیه شده را دربرمیگرد.(برخورد خود ونهاد)(ترسهای غیر واقعی)

3- اضطراب اخلاقی(MORAL ANXIETY): اضطراب ناشی از، تخطی از قوانین اخلاقی و اجتماعی و نقض آنها، كه  به شكل احساس گناه و یا خجالت نمود می باد.(برخورد فرامن و نهاد)

مكانیسمهای دفاعی از دوران خردسالی آموخته گردیده و سرانجام بصورت عادت در می آیند. برخی از این مكانیسمها سازنده و انطباقی و برخی دیگر مخرب و غیر انطباقی میباشند كه به آنها اشاره خواهیم كرد. استفاده افراطی و اغراق آمیز از این مكانیسمها منجر به روان رنجوری (اضطراب منتج شده ازرفتار ناهنجار كنترل بیش از حد غرایز) واختلالات روانی وشخصیتی در فرد میگردند.

چه زمانی مكانیسمهای دفاعی بیمار گونه و آسیب زا میشوند:

1- استفاده افراطی، مكرر و اغراق آمیز از آنها.

2- زمانی كه دفاعها در حالت انعطاف ناپذیر، خشك و انحصاری بكار میروند.

3- هنگامی كه دفاعها شرایط كنونی را به شدت تحریف میكنند.

4- استفاده از دفاعها منجر به  پدید آمدن مشكلات جدی وعمده در روابط، دوستیها و لذت و برخورداری از زندگی سالم میگردد.

5- دفاعها موجب تحریف احساسات و هیجانات گردیده و از ابراز سالم آنها جلوگیری میكنند.

استفاده از مكانیسمهای دفاعی بلوغ یافته پیامدهای زیر را بدنبال دارد:

سلامت عمومی بدن-سلامتی جسم وروان-بروز كمتر اختلالات روانی در فرد-دوستی و روابط پر مایه وسالم-رضایت شغلی-خوشی و شادكامی-تطابق عالی با شرایط و محیط.

تقسیم بندی مكانیسمهای دفاعی

1- آسیب زا(PATHOLOGICAL): توانایی كنارآمدن با تهدیدات واقعی را از فرد سلب كرده و درك واقعیت را ناممكن میسازند. فرد در این حالت واقعیت را بازآفرینی و بازآرایی میكند. از نگاه ناظر استفاده از این دفاع ها جنون آمیز و نابخردانه است. مثل: انكار، تحریف، فرافكنی هذیانی.

2- بلوغ نیافته و ناپخته(IMMATURE): در كودكان و بزرگسالان كاربرد دارد. اما از آنجایی كه استفاده از آنها منجر به رفتارهای ناپسند و غیر قابل پذیرش اجتماعی میگردند، بزرگسالان استفاده از آنها را كنار می نهند. این دفاع ها بزرگسالان را در كنار آمدن بهینه با واقعیت ناتوان میسازند. از دید ناظر افرادی كه به این دفاع ها متوسل میشوند معمولا بلوغ نیافته و غیر قابل دسترس می نمایند. استفاده مداوم از آنها مشكلات جدی را در كنار آمدن با واقعیت پدید می آورد. مثل: خیالپردازی، فرافكنی، خود بیمار انگاری، رفتار منفعل-پرخاشگر و برون ریزی.

3- روان رنجور(NEUROTIC): در همه افراد شایع است. این دفاع ها در كوتاه مدت مفید بوده اما در بلند مدت منجر به مشكلاتی در روابط، شغل و كامیابی از زندگی میگردند. مثل: توجیه عقلی، واپس زنی، واكنش وارونه، جابجایی و گسستگی.

4- بلوغ یافته (MATURE): این دفاع ها مقبول بوده و از بزرگسالان سالم سر میزند. این دفاع ها در سلامت روان افراد نقش تعیین كننده  و مثبتی دارند. مثل: والایش، نوع دوستی، پیش بینی وشوخ طبعی .

منبع:

سایت مردمانمشابه:

هوش هیجانی و روابط زناشویی

روان شناسی زوج های خوشبخت (1)

روان شناسی اسلامی

دلایل بلوغ جنسی دیررس

علل گرایش زنان به آرایش افراطی آرایش

ختلالات شخصیتی در سنین نوجوانی

انگیزش شغلی۱

(خشونت علیه زنان (3))

آثار مثبت ازدواج بر سلامت مردان

 زناشویی وبارداری
 روان  شناسی

مشكلات جنسی،علت 50در صد طلاقها

ناتوانی جنسی

انحراف جنسی چیست؟

ارگاسم در زنان

تربیت جنسی فرزندتان را جدی بگیرید


روانشناسی رنگ ها

در هر سنی چگونه با کودک بازی کنیم ؟

 روانشناسی شادی

مردان مریخی زنان ونوسی

خنده بر هر درد بی درمان دواست!

 


كودكان

دینی ومذهبی

آیا می خواهید فرزندتان نابغه باشدر

عزت نفس در كودكان

چطور كودكان را در سفر سرگرم کنیم؟

روان شناسی کودک

کودکان پیش گویی می کنند

کوچولوی دروغ گویتان را متهم نکنید

 فتوا دادن محمد ص از نگاه دکتر شریعتی

شریعتی و اسلام سیاسی

اسماعیلت را قربانی کن .

گفتگوی دوست داشتنی ما با خدا (حتما بخوانید)

مبنای حقوق بشر غربی چیست و چرا با اسلام سازگاری ندارد؟


 زناشویی

 روانشناسی

 تغذیه وبهداشت

  چگونه زنان میل جنسی‌شان را از دست می‌دهند؟

ازدواج موقت به چه قیمتی

مهمترین دلایل بحران هاى زناشویى

دوران نامزدی مهمترین بخش زندگی مشترک

عوامل موثر بر نیروی جنسی

 رمز گشایی شخصیتی افراد ( ریخت شناسی )

پله تا آرامش

خرافات نتیجه مثبت هم دارد!

توصیه برای كاهش اضطراب و دلشوره

چند نكته برای تازه دامادها!

یافتن معنی در درد و رنج

 تغذیه سالمندان

چاقـــــــــــــــــــــــــــی

لاغــــری

چرا دچار گردن درد می شویم ؟

تغذیه و دیابت

تغذیه و خانم های باردار

 

 

 

منبع:
http://daneshjoo2010.mihanblog.com

نظرات() 
levitra 20mg
پنجشنبه 19 مهر 1397 02:57 ب.ظ

You actually said it perfectly!
levitra 10 mg prezzo buy levitra 20 mg levitra 10 mg kopen buy 10 mg levitra buy levitra generic levitra 20 mg bayer prezzo levitra 20 mg levitra online levitra vardenafil
Buy generic cialis
سه شنبه 10 مهر 1397 08:30 ق.ظ

Reliable data. Cheers!
cialis prezzo al pubblico price cialis per pill cialis great britain cialis side effects dangers cialis pills boards cialis generico cialis canadian drugs cialis 5 effetti collaterali cialis purchasing tesco price cialis
buy cialis pills online
یکشنبه 8 مهر 1397 05:11 ق.ظ

Nicely put. Cheers!
cialis purchasing tarif cialis france cialis online deutschland price cialis best cialis herbs tadalafil tablets comprar cialis navarr we like it safe cheap cialis prix de cialis when will generic cialis be available
buy cialis online safely
شنبه 7 مهر 1397 03:01 ق.ظ

You expressed it wonderfully!
cialis generico online cialis 20mg prix en pharmacie acheter du cialis a geneve cialis coupons when will generic cialis be available cialis 5 mg buy generic cialis tadalafil how much does a cialis cost free generic cialis precios cialis peru
canadian pharmacy online
شنبه 31 شهریور 1397 06:53 ب.ظ

Excellent information. With thanks!
online pharmacies mexico pharmacy canada plus canadian pharmacies that are legit canadian drug store canada medications information drugstore online india canadian drug the best canadian online pharmacies pharmacy canada best order canadian prescriptions online
viagrayosale.com
چهارشنبه 28 شهریور 1397 08:20 ب.ظ

Many thanks. I like it!
cialis 5mg billiger we recommend cialis info tadalafil 10 mg prix cialis once a da canadian drugs generic cialis side effects for cialis side effects of cialis 5 mg cialis coupon printable cialis lilly tadalafi generic cialis in vietnam
cialisyoues.com
سه شنبه 27 شهریور 1397 05:21 ب.ظ

Thank you, I like this!
viagra or cialis generic cialis soft gels side effects for cialis cialis generic generic for cialis rezeptfrei cialis apotheke cialis italia gratis dose size of cialis side effects of cialis generic low dose cialis
buycialisky.com
پنجشنبه 15 شهریور 1397 06:08 ق.ظ

You actually revealed it wonderfully!
cialis 5 mg scheda tecnica cialis 5mg billiger buy cialis online legal cialis generic tadalafil buy costo in farmacia cialis only now cialis 20 mg estudios de cialis genricos cialis daily new zealand no prescription cialis cheap cialis 200 dollar savings card
canada drugs online
سه شنبه 13 شهریور 1397 09:54 ب.ظ

Nicely put. Regards!
canadian pharmacy meds canadian pharmacycanadian pharmacy buy viagra 25mg canadian medications, liraglutide no 1 canadian pharcharmy online drugstore online buy viagra 25mg good canadian online pharmacies canadian medications online northwest pharmacy canada
viagra online rx
سه شنبه 13 شهریور 1397 05:17 ق.ظ

Regards, Quite a lot of info.

where can you buy viagra online safely how can i buy viagra without seeing a doctor can i buy viagra at cvs cheap generic viagra pills online how do you buy viagra where can you buy viagra from best place to buy viagra online buy discount viagra pharmacies purchase viagra online uk
Cialis prices
دوشنبه 12 شهریور 1397 09:31 ب.ظ

Nicely put. Cheers.
buy cialis online nz prices for cialis 50mg buy cialis canada discount drugs cialis tarif cialis france cialis australian price generic cialis 20mg uk cialis arginine interactio cialis coupons printable generic cialis pill online
http://cialissi.com/
دوشنبه 12 شهریور 1397 03:24 ق.ظ

Cheers. A lot of data.

cialis generika purchase once a day cialis cialis 100 mg 30 tablet cialis pas cher paris low cost cialis 20mg achat cialis en itali cialis 20 mg best price cialis 5 mg we recommend cialis info tadalafil
cialisonl.com
یکشنبه 11 شهریور 1397 01:51 ب.ظ

Appreciate it! A lot of advice!

wow cialis 20 only now cialis 20 mg generic cialis with dapoxetine order generic cialis online cialis generico en mexico achat cialis en itali achat cialis en europe cialis australia org cialis with 2 days delivery get cheap cialis
http://viabiovit.com/best-viagra-alternatives-over-counter.html
سه شنبه 23 مرداد 1397 03:57 ق.ظ

Whoa tons of awesome tips.
online viagra prescription buy viagra tesco online pharmacy viagra uk where can i purchase viagra online cheapest viagra with prescription order viagra no prescription price of viagra uk buy uk viagra how to find viagra viagra pharmacy prices
cialissi.com
دوشنبه 22 مرداد 1397 02:49 ب.ظ

You've made your point!
achat cialis en itali buy generic cialis cialis professional yohimbe generic cialis levitra cialis 50 mg soft tab we like it safe cheap cialis buy cialis online legal cialis sale online cialis 5 mg funziona cialis 5 mg buy
Cialis online
دوشنبه 7 خرداد 1397 04:17 ق.ظ

Seriously quite a lot of superb tips.
cialis 30 day trial coupon generic cialis pill online cialis italia gratis generic for cialis cialis et insomni callus generic cialis tadalafil cialis generico en mexico cialis online holland buying cialis on internet
Buy cialis
جمعه 7 اردیبهشت 1397 08:20 ب.ظ

With thanks, I enjoy this!
chinese cialis 50 mg sialis tesco price cialis cialis dosage recommendations cialis dosage amounts cialis uk next day online prescriptions cialis cipla cialis online generic cialis 20mg uk cialis name brand cheap
Viagra 20 mg best price
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 07:36 ق.ظ

Good posts. With thanks.
how can i buy viagra without seeing a doctor uk viagra get online prescription for viagra buy real viagra buy viagra online next day delivery uk getting viagra uk where can i buy real viagra online viagra alternative viagra order online uk viagra online purchase
Cialis generic
جمعه 17 فروردین 1397 11:18 ب.ظ

Thanks! Good information!
cialis soft tabs for sale wow cialis 20 viagra cialis levitra generic cialis in vietnam buying cialis on internet buy name brand cialis on line generic cialis soft gels cialis 50 mg soft tab comprar cialis navarr buy original cialis
Cialis canada
دوشنبه 28 اسفند 1396 02:50 ق.ظ

Wonderful stuff. Many thanks.
enter site natural cialis prix cialis once a da cialis daily click now cialis from canada cialis professional yohimbe cialis official site cialis prezzo in linea basso cialis 5 mg para diabeticos cialis daily new zealand we recommend cheapest cialis
free Nintendo Switch
جمعه 24 آذر 1396 04:31 ب.ظ
من دوست دارم که شما هم معمولا بچه ها هستید. این نوع کار هوشمندانه و قرار گرفتن در معرض!
آثار بسیار خوبی را که بچه ها اضافه کرده ام نگه دارید
به وبلاگ ما.
std testing
شنبه 13 آبان 1396 05:04 ب.ظ
سلام، برای همیشه، برای چک کردن پست های وب سایت اینجا در ساعات اولیه در روزهای تعطیل،
به عنوان دوست دارم برای پیدا کردن بیشتر و بیشتر.
How does Achilles tendonitis occur?
دوشنبه 30 مرداد 1396 01:53 ب.ظ
Spot on with this write-up, I actually believe this website needs a great deal more attention.
I'll probably be returning to see more, thanks for the advice!
Foot Pain
دوشنبه 16 مرداد 1396 11:56 ب.ظ
Excellent post! We will be linking to this particularly great post on our site.
Keep up the great writing.
How do you stretch your Achilles?
جمعه 13 مرداد 1396 03:37 ب.ظ
Please let me know if you're looking for a writer for your blog.
You have some really good articles and I feel
I would be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I'd really like to write
some articles for your blog in exchange for a link back to mine.
Please send me an email if interested. Cheers!
kurt3flowers4.exteen.com
جمعه 13 مرداد 1396 02:32 ب.ظ
Do you mind if I quote a couple of your posts as long as I
provide credit and sources back to your blog?
My website is in the exact same niche as yours and
my users would really benefit from some of the information you provide here.
Please let me know if this alright with you. Cheers!
ethylsabine.hatenablog.com
جمعه 6 مرداد 1396 11:20 ب.ظ
I am genuinely glad to read this web site posts which consists of plenty of helpful information, thanks
for providing such statistics.
Jocelyn
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 06:36 ب.ظ
Thanks for sharing such a pleasant opinion, article is good,
thats why i have read it entirely
Hugo
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 02:11 ق.ظ
Excellent blog here! Also your website loads up fast! What web host are you
using? Can I get your affiliate link to your host?
I wish my website loaded up as quickly as yours
lol
BHW
پنجشنبه 31 فروردین 1396 11:06 ب.ظ
Howdy would you mind sharing which blog platform you're using?
I'm going to start my own blog soon but I'm having a tough time deciding between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
The reason I ask is because your design seems
different then most blogs and I'm looking for something completely unique.
P.S Sorry for being off-topic but I had to ask!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نویسندگان

دانلود پاور پوینت های زیبا مسائل زناشویی دانلود پاور پوینت های زیبا مسائل زوجهای جوان حل مسائل جنسی ازدواج سالم كودكان مقالات زناشویی دانلود پاور پ دانلود پاور پوینت های زیبا مسائل زوجهای جوان مسائل زناشویی حل مسائل جنسی ازدواج سالم كودكان مقالات
  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :